Kryptowaluty

Kryptowaluty to nic innego jak cyfrowe pieniądze. Bardzo podobne do tych, którymi posługujemy się np. w bankowości elektronicznej. Dzięki wykorzystaniu technologii blockchain, kryptowaluty są jednak zdecentralizowane. Oznacza to, że ich podaż nie jest uzależniona od Banku Centralnego, a płatności dokonywane za ich pośrednictwem umożliwiają bezpośrednią wymianę wartości pomiędzy nadawcą i adresatem.

Czym się różni cyfrowy pieniądz od tradycyjnego pieniądza?

KONTROLA: Tradycyjne waluty są kontrolowane przez instytucje finansowe (banki) oraz rządy państw, natomiast kryptowaluty nie są kontrolowane przez żadne scentralizowane instytucje.
TWORZENIE: Waluty tworzone są są przez rządy państw, natomiast kryptowaluty przez oprogramowanie.
NOŚNIK: Pieniądze wykonane są z papieru (banknoty) lub metalu (monety) w przypadku finansów blockchain określa je jedynie fragment kodu komputerowego.
CZAS TRANSAKCJI: W przypadku tradycyjnych przelewów bankowych (nawet w internecie) operacja transferu środków może trwać nawet 24 godziny, transakcje i przelewy za pomocą kryptowalut odbywają się obecnie niemal natychmiastowo.
BEZPIECZEŃSTWO: Transakcje online za pomocą bankowości internetowej lub pośredników przelewów do zakupów internetowych narażone są na ataki hackerów; dodatkowo wartość waluty podatna jest na zewnętrzne manipulacje; w przypadku kryptowalut transakcje online są praktycznie nie do przejęcia przez hackerów a samą walutą nie da się manipulować.

Wartość pięniądza, a kryptowaluty:
Otóż załóżmy, że mamy banknot 10zł i wartość tego banknotu niezależnie od czasu i zainteresowania itp jest nadal taka sama. Jeżeli mamy np. cyfrowy banknot (Czyli kryptowalute) to jego wartość się zmienia w zależności głównie od zainteresowania i czasu. Im większe zaintersowanie daną krypotowalutą tym większa jest jego wartość. Warto wiedzieć jaką kryptowalute kupować. Załóżmy, że kupimy sobie jakąś krypotowalute za 10zł po jakimś czasie może osiagnąć wartość nawet 1000zł. Na dzień dzisiejszy zainteresowanie kryptowalutami systematycznie wzrasta, więc cena większośći kryptowalut również systematycznie wzrasta.
.

Co to jest blockchain?
Technologia blockchain, czyli łańcuch bloków służy do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w internecie, które ułożone są w postaci następujących po sobie bloków danych. Jeden blok zawiera informacje o określonej liczbie transakcji, po jego nasyceniu informacjami, tworzy się kolejny blok danych, a za nim kolejny i następny, tworząc swojego rodzaju łańcuch. W Blockchainie mogą być przesyłane informacje o różnych transakcjach, np. handlowych, stanów własności, udziałów, akcji, sprzedaży, kupna wytworzeniu energii elektrycznej, kupnie lub sprzedaży walut, w tym kryptowalut, czyli walut elektronicznych.

Czy ta technologia jest bezpieczna?
Łańcucha bloków jako księgi rachunkowej transakcji przy obecnej technologii i mocy obliczeniowej komputerów nie da się podrobić. Szacuje się, że do złamania sieci blockchain potrzebna jest moc obliczeniowa równa połowie internetu. Transakcje w blockchain zapisane w łańcuchu bloków są nieodwracalne. Próba zmiany jednego bloku pociąga za sobą zmianę całego następującego po nim łańcucha bloków. W przypadku, gdy ktoś będzie próbował oszukać, zmienić lub wprowadzić nieautoryzowaną transakcję, węzły blockchain w procesie weryfikacji i uzgadniania odkryją, że w jednej z kopii księgi występuje transakcja niezgodna z zapisami w sieci i odmówią uwzględnienia jej w łańcuchu bloków. Dane, transakcje i ich kolejność są odporne na podrobienie i wszelkiego rodzaju manipulacje. Sama filozofia blockchain, zaawansowane metody matematyczne i zabezpieczenia kryptograficzne pozwalają nam ufać danym zawartym w księgach rachunkowych transakcji.

Co to są kryptowaluty, gdzie można kupić, promocje kryptowalut    i co jeśli ?
-Co to są kryptowaluty
-Strony do sprawdzenia kryptowalut
-Promocje kryptowalut czyli najlepszy moment na kupowanie
-Bitcoin czyli kryptowaluta przyszłości
-Giełdy do kryptowalut
-Co jeśli... byśmy zainwestowali X kwote X dnia w X kryptowalute ile byśmy mieli tera zysku
-itd

Bitcoin (BTC) czyli kryptowaluta przyszłości 

Bitcoin jest pierwszą cyfrową walutą i jak do tej pory najdroższą kryptowalutą na świecie, wprowadzona została w 2009 r.

Około rok temu we wrześniu kiedy zacząłem sie interesować kryptowalutami min. Bitcoinem jego wartość wynosiła wtedy ok 560$  (2 tysiące złotych)

W grudniu 2017 roku wartość jednego Bitcoina osiągneła ok 20.042 tysiecy dolarów (ok 70 tyś złotych )

-Jeszcze w 2010 roku można było kupić za 1$ (3,70zł) aż 1.309 BTC na dzień dzisiejszy wartość tylu BTC wynosi ponad 36 milionów złotych.

W kwietniu 2017 roku kapitał giełdowy wynosił ok 30$ miliardów dolarów. W Grudniu kapitał giełdowy wynosił aż ponad 834$ miliardów dolarów co to oznacza ? że zainteresowanie kryptowalutami jest OGROMNE. Szacuje się, że obecny kapitał giełdowy za rok lub dwa lata ma być 10cio krotnie większy...

Dziś płacić Bitcoinem można praktycznie wszędzie na FutureNet, zalukaj, itd itp. 
Wystarczyło wtedy wydać 3,5zł (Wartość paczki chrupek) żeby dziś być milionerem.
.

W jakie kryptowaluty warto inwestować ? 

Kryptowaluty to niewątpliwie przyszłość zarabiania, ale trzeba wiedzieć jakie kryptowaluty kupować i kiedy. Nie każda kryptowaluta będzie kosztować tysiące, ale interesując się tym tematem od dłuższego czasu (oraz dostaje czasami informacje od profesjonalnych treaderów) wiem mniej więcej jakie kryptowaluty kupować. Do tej pory większość kryptowalut się sprawdziło w które inwestowałem.  
.
Czy warto kupować FuturoCoin (FTO) 

Czy warto kupować Game Credits (GAME) - Kryptowaluta GRACZY/GIER
.

Wartość kryptowalut, wykres, dzienny volumen, informacje o nich itd  można sprawdzać najlepie na stronie: https://coinmarketcap.com/

.
.
Poszukiwania najlepszej giełdy kryptowalut to zadanie, które czeka każdego, kto chce skorzystać na rozwoju technologii blockchain. Inwestycja w kryptowaluty to najprostszy sposób na stanie się „udziałowcem” technologicznej zmiany, zapoczątkowanej przez Bitcoina. Na mojej stronie w zakładce ,,Giełdy Kryptowalut" znajdziesz sprawdzone giełdy  z których sam osobiście korzystam:


.

Zarabiać na kryptowalutach można głównie na dwa sposoby:
- Kupujemy i trzymamy przez dłuższy okres czasu (Polecam)
- Trading polega to na obserwacji wykresu czyli gdy kryptowaluta spada to kupujemy, a gdy jej wartość wzrasta to sprzedajemy.
.

Co by było gdyby...

Zastanawialiście się ile byście mieli zysku np inwestując 2-3 lata temu w Bitcoina lub w tym roku w jakieś kryptowaluty... Poniżej pokazuje strone w której wystarczy wybrać dzień, miesiąc, rok i ile chcielibyśmy zainwestować i jaką kryptowalute wtedy kupić.
Przykład: Inwestując w NEO 01.01.2017 r. 120$ (444zł) dziś mielibyśmy 17835.18% zysku czyli 21.402$ (79.187 tyś zł) inwestując tylko 120$ na początku tego roku.

.

Koparki do kryptowalut
Kryptowaluty rozwineły się już tak bardzo, że możemy je kopać (wydobywać) 
Wydobywać możemy prawie każdą kryptowalute.
Koszt takiej koparki to + 25 tyś złotych..
.

Ryzko jakie wiąże się z trzymania pieniędzy w banku!

Bank centralny - może w każdej chwili dodrukować olbrzymie ilości waluty sprawiając, że stracimy wszystkie swoje oszczędności.
Twoje pieniądze w banku nie istnieją - W Twoim banku nie ma Twojej gotówki, tylko 3,5% środków jest przytrzymywane w banku reszta to ZAPIS CYFROWY który w każdej chwili może zniknąć.
Bank - Może w każdej chwili zablokować Twoje środki lub drastycznie ograniczyć wypłaty, tak jak stało się to w Grecji.
W przypadku problemów finansowych banku - To z Twoich środków zostanie pokryta brakująca kwota.
System waluty wisi na włosku - Upadnie jeżeli wszyscy będą chcieli wypłacić gotówkę z banku.
Nasza waluta za rok będzie mniej warta - wszystko przez działania banku centralnego, który dąży do tego aby nasza waluta co rok traciła na wartości.
Waluty - są oparte na niczym. Jedynym zabezpieczeniem jest dobra wola banku centralnego.
Gotówka - którą posiadamy w portfelu lub dotykamy w dużym prawdopodobieństwo może być fałszywką.

Kryptowaluty Bitcoin i jemu podobne są ogromnym zagrożeniem dla obecnego sektora finansowego. Nikogo nie powinien dziwić więc fakt, że banki i światowi przywódcy (w większości) są negatywnie nastawieni do walut cyfrowych. Boją się oni, że przez zdecentralizowany system umożliwiający dokonywanie płatności i wymiany wartości bezpośrednio pomiędzy nadawcą a odbiorcą, bez pośrednika (banku) stracą kontrolę nad przepływami pieniężnymi.

Przez wiele ostatnich lat rządzący i duże korporacje robiły wszystko, by móc śledzić i kontrolować każdy nasz ruch. Prawdopodobnie wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakiej kontroli poddaje nas chociażby Facebook, który śledzi każdy nasz ruch. Media społecznościowe to nie tylko platformy służące do komunikacji ze światem. Umożliwiają one chociażby robienie zakupów przez internet bez zakładania osobnych kont w sklepach online. Niemal wszędzie można się teraz zalogować bowiem za pośrednictwem swojego konta FB. Fakt ten sprawia, że administratorzy serwisu wiedzą o nas więcej niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.
Podobnie działają banki. Powolne wypieranie z obiegu pieniądza papierowego i próba zastąpienia go płatnościami bezgotówkowymi w rzeczywistości nie mają służyć naszej wygodzie. To tylko efekt uboczy. W rzeczywistości chodzi o to, że transfery bezgotówkowe można bardzo precyzyjnie śledzić i kontrolować co w przypadku gotówki jest niemal niemożliwe.


Skróty:
- $ - dolar amerykański (USD) 
- zł - złotówki Polskie (PLN)
- tyś - tysiąc
- mln - milion

Przeliczanie z $ (Dolarów) na złotówki było robione na kalkulatorze online - czyli, że wartość dolara mogła ulec zmianie.