Rozwój osobisty

Żeby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć.
Największa inwestycja to inwestycja w samego siebie.

Nim cokolwiek zaczniesz robić zainwestuj w samego siebie. 

Jeśli chcesz osiągać wartościowe rzeczy w swoim życiu prywatnym i zawodowym, musisz stać się wartościową osobą poprzez rozwój osobisty.
Dzięki uczeniu się i stosowaniu zdobytej wiedzy możesz rozwiązać każdy problem, pokonać każdą przeszkodę i osiągnąć każdy cel jaki sobie postawisz.
"Prawo przyczyny i skutku: jeśli będziesz robić to, co inni ludzie sukcesu - w końcu uzyskasz te same rezultaty, które oni uzyskują." -Brian Tracy

Czy wiesz, że 20% ludzi zarabia 80% pieniędzy świata, a 80% ludzi zarabia pozostałe 20% pieniędzy?
Dlaczego ?
Otóż 20% ludzkości na świecie nieustannie uczy się nowych umięjetności, pozostałe 80% ludzkości nie uczy sie żadnych nowych umięjetności. 20% ludzi zwiększa swój dochód w średnim tempie 11% rocznie. Pozostałe 80% zwiększają swój dochód o 3% rocznie. Ponieważ inflacja i koszt życia również rośnie 3% rocznie, więc Ci ludzie nigdy nie zarabiają więcej.

Książki które zmienią twój poogląd na świat.
,,Bogaty ojciec biedny ojciec"Robert Kiyosaki opisuje to, czego bogaci ojcowie uczą swoje dzieci na temat pieniędzy, a o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia. Uczy, jak sprawić, aby pieniądze pracowały na ciebie. Uświadamia rodzicom, że publiczny system edukacji niczego nie nauczy ich dzieci o pieniądzach i pokazuje jak zapewnić im finansowy sukces w przyszłości.
,,Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem" - Michał Wawrzyniak (Kołcz Majk) szeroko opisał swoje motto „Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem”. Hasło od wielu lat inspirowało dziesiątki tysięcy osób. Teraz możesz dowiedzieć się o wszystkich jego elementach oraz sposobach na życie według tego motta. Spalona ziemia czy ogród, czyli co chcesz po sobie zostawić? Większość ludzi nie myśli. Nie zastanawia się nad sobą. Oni tylko żyją - budzą się rano, wychodzą do pracy, odbębniają osiem godzin, potem obiad, prace domowe, buzi-buzi i z powrotem lulu. Do łóżeczka, śnić o czymś innym. Pięknym. Lepszym. Też tak funkcjonujesz? To przestań! Przestań, bo w najlepszym wypadku zostawisz po sobie tyle...
,,Nigdy się nie poddawaj" - Życie Donalda Trumpa to materiał na prawdziwy dreszczowiec. Raz na szczycie, raz na dnie, zawsze na krawędzi – oto jak działa nowy prezydent Stanów Zjednoczonych. To, co wyróżnia go spośród innych wielkich biznesmenów, rekinów finansowych i liderów, to niesamowita energia, wiara w sukces i fanatyczny wręcz upór. Dzięki tym cechom podniósł się po każdym spektakularnym upadku. Trzymasz w ręku książkę napisaną przez człowieka, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Wygrzebał się z długów sięgających dziewięciu miliardów dolarów i dziś znów jest miliarderem. Postanowił zawalczyć o Biały Dom i... sam wiesz, jak się to skończyło. Czy znasz kogoś, kto może zdradzić Ci więcej tajemnic sukcesu?
,,Ryzyko znaczy dziś bezpiecznie"- Podobno statystyczny obywatel spędza przed szklanym ekranem od 5 do 6 godzin dziennie. Od pewnego czasu nie jestem statystycznym obywatelem, zajmuję się marketingiem w "Złotych Myślach", pierwszym i największym wydawnictwie elektronicznym w Polsce. Czytam książki, setki stron, a może tysiące, a szklany ekran dla mnie nie istnieje…
Po co ci to mówię? Faktycznie, nie ma nic ciekawego w moich zwierzeniach. Wiem, że nie interesuje cię też, ile liter, słów i stron czytam na minutę. Więc jeszcze raz: dlaczego ci to mówię? Ponieważ dziś na moment przekroczyłam średnie standardy obywatela i patrzyłam w szklany ekran 12 godzin.
Książka skieruje twoją uwagę na nieuchronne zmiany. Ale jednocześnie otrzymasz inspirację do odnalezienia się w nowej rzeczywistości i wykorzystasz nadchodzące zmiany do budowania swojej pomyślności, nie tylko finansowej według Gage Randy
,,Energia Pieniędzy" - Pieniądz nie jest niczym innym jak umową społeczną, formą myślową, i od nas zależy, jaki nadamy jej kształt i znaczenie, a zatem, czy będziemy bogaci, czy nie taka jest podstawowa teza kolejnej książki Stuarta Wilde`a.

Twój sukces zależy w 85% od twojego nastawienia
Jeśli wierzysz, że dasz radę coś zrobić lub wierzysz, że czegoś nie zrobisz to w obu przypadkach absolutnie masz racje.

Znajdź sobie dobre towarzystwo. Współpracuj z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują Cię i pobudzają do działania!

,

Bóg nigdy nie daje nam więcej, niż potrafimy udźwignąć.
Celem sprzedaży jest pomoc drugiej osobie. Im bardziej pomożesz innym ludziom, tym bardziej będą oni chcieli Ci pomóc.

.

Zasada 40%
Za każdym razem kiedy uważasz, że dotarłaś do granicy swoich możliwości fizycznych lub psychicznych to dotarłeś dopiero do 40% swoich możliwości. To znaczy, że za każdym razem kiedy się poddajesz to zostaje Ci jeszcze 60% swoich możliwości.


,

W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.
Wytrwałość dla człowieka jest tak kluczowa jak węgiel dla stali.

,

Nieważne jak wolno robisz postępy jesteś o krok dalej niż Ci co siedzą na kanapie. 
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

.

Gdyby ludzie robili tylko to, co wygląda na możliwe, do dzisiaj siedzieli by w jaskiniach. 
Jeżeli Ci się wydaje, że coś jest niemożliwe... to pamiętaj, że właśnie ktoś to robi, albo już to zrobił.

.

Jako dziecko przychodzimy na świat bez lęku i bez zachamowań dlaczego nie iść tą drogą przez całe nasze życie?
Jeżeli chcesz mieć coś czego nigdy nie miałeś musisz robić coś czego nigdy nie robiłeś.


.

Nie pracuj ciężko dla pieniędzy, niech pieniądze pracują dla Ciebie. 
Największym błędem, jaki możemy kiedykolwiek popełnić w życiu jest myślenie, że pracujemy dla kogokolwiek innego niż dla siebie.

.

Tylko dlatego, że ty masz racje nie znaczy, że ja jej nie mam. Ty po prostu patrzysz na życie z innego punktu widzenia.
Nie chodzi o to, żeby robić wszystkie rzeczy we właściwy sposób, ale chodzi o to żeby robić właściwe rzeczy.

.

Nieważne skąd pochodzisz. Ważne dokąd zmierzasz, nawet jeśli jesteś na najniższym stopniu to pamiętaj, że schody zawsze gdzieś się kończą.


.


.Historia o wierze i pewności siebie 
,, Jest taka stara przypowieść o człowieku, którego firma wpadła w poważne tarapaty. Stracił on kilka dużych zleceń, wpadł w długi i zaczęli nachodzić go dawcy i wierzyciele. Nie wiedział, czy powinien walczyć dalej czy po prostu ogłosić bankructwo i pozwolić na upadek firmy.

Pewnego wieczoru postanowił pójść na spacer do parku, by to przemyśleć i zdecydować co dalej. Kiedy stał na małym mostku patrząc w dół na wodę z ciemności wyłonił się starszy mężczyzna. Widząc załamanego zatrzymał się i zapytał: Co się stało ? Z jakiegoś powodu biznesmen opowiedział mu o wszystkich swoich problemach finansowych i jak bliska jest upadku jego firma, mimo, że był to dobry biznes, z dobrą potencjalną przyszłością. Starszy człowiek wysłuchał go uważnie, a następnie powiedział: Myślę ,że mogę Tobie pomóc.

Wyjął książeczkę czekową z kieszeni, zapytał mężczyzny o nazwisko, wypisał czek, wręczył mu go i rzekł, Weź te pieniądze, spotkamy się dokładnie za rok i wtedy będziesz mógł mi je zwrócić. A następnie odwróciół się i zniknął w ciemności.

Czek na pół miliona dolarów. Kiedy biznesmen wrócił do swojego biurka, otworzył czek i zobaczył, że został on wypisany na 500 tysięcy dolarów. Pomyślał, że to to taki żart, dopóki nie przeczytał podpisu - John D.Rockefeller. Otrzymał czek na pół miliona dolarów od najbogatszego w tamtym czasie człowieka na świecie. Na początku mężczyzna pomyślał sobie, że mógłby upłynnić czek i rozwiązać wszystkie swoje problemy finansowe, ale potem zdecydował, że zamiast tego włoży czek do sejfu, a wiedząc, ze w każdym momencie może go wyjąć.

Mając świadomość posiadania tak wielkiej sumy zyskał większą pewność siebie do radzenia sobie ze swoimi dostawcami i kredytowcami i zmienił losy swojej firmy. Z nowym entuzjazmem wrócił do prowadzenia przedsiębiorstwa zawarł nowe umowy, wynegocjował ugody, przedłużył terminy spłat i zamknął parę większych transakcji. W ciągu kilku mięsiecy jego firma wróciła na szczyt, pozbył się długów i zaczął zarabiać pieniądze.

Rok później mężczyzna wrócił na most do parku z nie zrealizowanym czekiem w ręku. Nie mógł się doczekać powiedzenia milionerowi co się stało. Dokładnie w ustalonym momencie starszy człowiek jeszcze raz wyłonił się z ciemności. Kiedy biznesmen miał właśnie oddać mu czek i opowiedzieć ekscytującą historię o swoich sukcesach i osiągnięciach z ostatnich dwunastu miesięcy, z lasu wybiegła pielęgniarka i chwyciła starszego mężczyznę za ramię. Przeprosiła przedsiębiorcę mówiąc: Tak się cieszę, że go złapałam. Mam nadzieję, że Pana nie niepokoił, wciąż ucieka z domu spokojnej starości i mówi każdemu, że jest John D.Rockefeller. Wzięła starca za rękę i zniknęli w ciemności.

Biznesmen stał jak ogłuszony. Przez cały rok jeździł i zawierał umowy, sprzedawał i kupował i budował swój biznes z wewnętrznym spokojem, ponieważ był pewny, ze ma w sejfie czek na pół miliona dolarów, który może w każdej chwili zrealizować. Nagle olśniło go, że swój sukces opierając się jedynie na WIERZE, mimo, że informacja na której ją oparł, była fałszywa. To jego PEWNOŚĆ SIEBIE w działaniu, przyczyniła się do zwrotów w jego sprawach " - Brian Tracy ,,Potęga pewności siebie"
Umysł nie odróżnia rzeczywistości od fantazji więc weź swój czek schowaj go do sejfu i zacznij działać tu i teraz !!!

.

4 sposoby na zmianę twojej przyszłości finansowej:
Spraw żeby pieniądze pracowały dla Ciebie.
Tylko dla zainteresowanych zmianą swojej przyszłości finansowej na lepsze. 
25 minut edukacji która zmieni twoją przyszłość finansową.

.

LUDZKA NATURA - Ludzie zawsze bedą gadać.
Negatywne emocje umierają jeśli się ich nie podsyca. 

.

Co łączy większość gwiazd na całym świecie od Popka, Justina Biebera, Eminema, Zbuka, Bruca Lee, Sylvestra Stallone, Donalda Trumpa itd. nie to, że w dzieciństwie było im ciężko i nie mieli prawie żadnych szans na start do kariery. Tylko to, że nigdy się nie poddawali, codziennie robili przynajmniej jeden krok do swojego celu.  Ich WIARA i PEWNOŚĆ SIEBIE górowała we wszystkim i nad wszystkimi.

.
NAJLEPSZA INWESTYCJA JAKĄ KIEDYKOLWIEK PODEJMIESZ,TO INWESTYCJA W SIEBIE  !!!